Strona główna > Baza Wiedzy > Wprowadź dziecko w świat finansów

Wprowadź dziecko w świat finansów

Dla większości rodziców edukacja finansowa najmłodszych dzieci stanowi spore wyzwanie. Nie zawsze wiedzą jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach i jak wytłumaczyć mu podstawowe aspekty zarządzania oszczędnościami i wprowadzić je w świat finansów. Zdają sobie jednak sprawę, że jest to temat bardzo ważny. Jednym z rozwiązań ich problemu mogą okazać się aplikacje mobilne oferowane przez instytucje finansowe.

Naszym zdaniem bardzo dobre rozwiązanie przedstawił Bank PEKAO S.A.  który wykorzystał fakt, że współczesne dzieci uwielbiają nowe technologie i połączył edukację finansową dzieci z zamiłowaniem do telefonów. Stworzył aplikację PeoPay KIDS dla dzieci  w wieku 6-13 lat, zapewniając rodzicom możliwość edukacji finansowej swoich pociech.

PeoPay KIDS to najbardziej rozbudowana a zarazem bardzo prosta w obsłudze aplikacja bankowa, dzięki której dzieci zdobywają nowe umiejętności , które przydadzą im się w dorosłym życiu. Wirtualni trenerzy dostępni w aplikacji nauczą dzieci podstawowych pojęć oraz pokażą, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować pieniędzmi. W aplikacji dzieci mogą tworzyć specjalne skarbonki w ramach swojego konta oszczędnościowego i ustalać cele na jakie środki są gromadzone. Mogą również zrealizować przelew z bezpłatnego konta lub doładować telefon. W takich przypadkach prośba o autoryzację transakcji jest wysyłana do rodzica. Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie dziecka lub rodzica. Dziecko może też posiadać własną bezpłatną  kartę płatniczą PeoPay KIDS, dzięki której będzie mogło dokonać płatności w sklepie oraz wypłacać gotówkę. Limit transakcji  ustala rodzic i wynosi min.20zł a maks. 50 zł dziennie.

Jak aktywować dziecku Pakiet PeoPay KIDS w wygodny i prosty sposób?

Jeżeli posiadasz Konto Przekorzystne w Banku PEKAO to wystarczy zalogować się w serwisie internetowym Pekao24. W panelu rodzica podać dane dziecka i wygenerować kod dla aplikacji PeoPay KIDS. Następnie dziecko może pobrać na swój telefon aplikację z Google Play lub APP Store. Potem przekaż dziecku kod do aktywacji , który wraz z numerem telefonu rodzica wpisze przy pierwszym uruchomieniu aplikacji PeoPay KIDS.

Jeżeli nie posiadasz Konta Przekorzystnego w Banku Pekao to zachęcamy do otwarcia konta online klikając poniższy link (baner)

Posiadając Konto Przekorzystne w panelu rodzica możesz m.in.

– aktywować albo zablokować aplikację

– ustawiać funkcje dostępne dla dziecka

– na bieżąco sprawdzać dostępne środki na koncie dziecka

– złożyć szybko polecenie przelewu wewnętrznego

– zobaczyć historię operacji  na rachunkach

– sprawdzić ile jeszcze dzisiaj może wydać kartą

-zarządzać funkcjami karty dziecka

-ustawić dziecku kieszonkowe

– zaakceptować, zmienić albo odrzucić prośbę o przelew wychodzący poza rachunek dziecka

Posiadając Konto Przekorzystne w Banku Pekao możesz wprowadzić dziecko w świat finansów i sprawować dyskretny nadzór nad jego poczynaniami. Pamiętaj jednak, że o ile cały Pakiet PeoPay KIDS jest całkowicie i bezwarunkowo bezpłatny, to na  koncie  Przekorzystnym należy spełnić dwa warunki, żeby prowadzenie konta i karta do niego były darmowe.

Należy zapewnić min 500zł wpływu na konto i wykonać co najmniej jedną transakcję kartą. W przypadku nie spełnienia powyższych warunków zapłacisz 6zł za prowadzenie konta i 3zł za kartę do niego.

Staraj się też raczej wypłacać pieniądze z bankomatów PEKAO, ponieważ tylko dwie wypłaty w miesiącu są darmowe z innej sieci.

Dodaj komentarz

Masz pytania? Zadzwoń